Dnevi evropske kulturne dediščine: Tle se špeglajte, lenuhi, po tej mali, marni muhi! <em>Foto: Peter Gaber</em>
Foto: Peter Gaber

5. 10. 2019, 10.00
Dom čebelarjev Brode, Brode 37

V družbi kustosinje etnologinje Mojce Šifrer Bulovec si bomo ogledali učno pot Kranjske sivke in čebelarsko zbirko. Seznanili se bomo z zgodovino čebelarjenja in kulturno dediščino v povezavi s čebelami, spoznali čebeljo družino ter pokukali v njihova domovanja – čebelje panje. Spoznali bomo čebelje produkte in vlogo, ki jo imajo medonosne čebele pri opraševanja rastlin. Opozorili bomo na veliko ogroženost medonosnih čebel v današnjem svetu in kaj lahko naredi vsak izmed nas, da jih ohranimo naslednjim rodovom.

Dogodek pripravljamo v sodelovanju s Čebelarskim društvom Škofja Loka.