Dnevi evropske kulturne dediščine

Vodenje po zbirki Tle se špeglajte, lenuhi, po tej mali, marni muhi!

Vodenje po zbirki Tle se špeglajte, lenuhi, po tej mali, marni muhi! <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Vodenje po zbirki Tle se špeglajte, lenuhi, po tej mali, marni muhi! Foto: Fototeka Loškega muzeja

V okviru Dnevov evropske klulturne dediščine, ki so potekali pod krovno temo Spoznaj? Varuj! Ohrani., smo si v družbi kustosinje etnologinje Mojce Šifrer Bulovec ogledali učno pot kranjske sivke in čebelarsko zbirko. Seznanili smo se z zgodovino čebelarjenja in kulturno dediščino v povezavi s čebelami, spoznali čebeljo družino in pokukali v čebelje panje. Spoznali smo čebelje produkte in vlogo, ki jo imajo medonosne čebele pri opraševanju rastlin, ter se pogovorili o ogroženosti medonosnih čebel v današnjem svetu in kaj lahko naredi vsak izmed nas, da jih ohranimo.