Mednarodni muzejski dan

Plakat Loškega muzeja ob Slovenski cesti v Ljubljani <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Plakat Loškega muzeja ob Slovenski cesti v Ljubljani Foto: Fototeka Loškega muzeja
Oblikovanje: Kolektiv DVA <em>Foto: Oblikovanje: Kolektiv DVA</em>
Oblikovanje: Kolektiv DVA Foto: Oblikovanje: Kolektiv DVA

Mednarodni muzejski dan smo v Loškem muzeju praznovali tako v živo kot virtualno.

Vstop v Loški muzej je bil ves dan prost, na ogled so bile stalne zbirke ter razstave Foto Loka v Galeriji na gradu, Sožitje na grajskem vrtu v Okroglem stolpu in Lubnik – gora velikanov v arheološki zbirki.

Sodelovali smo tudi na urbani razstavi plakatov slovenskih muzejev in galerij, ki je nastala v sodelovanju s podjetjem Tam Tam. Plakat Loškega muzeja je bil ves teden na ogled v središču Ljubljane na križišču Slovenske in Gosposvetske ceste. Vse plakate si lahko ogledate v virtualni knjižici.

Za tiste, ki nas 18. maja niso mogli obiskati, smo pripravili tudi spletni program, in sicer tri nove videopredstavitve del iz naših umetnostnozgodovinskih zbirk:

  • kustosinja Petra Čeh predstavlja zlate oltarje iz cerkve sv. Lucije v Dražgošah, ki se nahajajo v grajski kapeli;
  • umetnostna zgodovinarka in muzejska sodelavka Nina Misson Tihožitje z rožami in grozdjem Adalberta Schäfferja;
  • kustos Boštjan Soklič pa izbrano delo iz zbirke Franceta Miheliča.
Kustosinja za umetnostno zgodovino Petra Čeh predstavlja zlate oltarje iz cerkve sv. Lucije v Dražgošah, ki se danes nahajajo v kapeli Loškega gradu.
Umetnostna zgodovinarka in sodelavka Loškega muzeja Nina Misson predstavlja sliko Tihožitje z rožami in grozdjem Adalberta Schäfferja iz sredine 19. stoletja, ki je na ogled v Loškem muzeju.
Kustos za umetnostno zgodovino Boštjan Soklič predstavlja del zbirke Franceta Miheliča, ki jo je ta podaril rodni Škofji Loki in se nahaja v srednjeveški Kašči, kjer od leta 1994 deluje Galerija Franceta Miheliča.