Prešernov dan v Loškem muzeju

Prešernov dan v Loškem muzeju <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Prešernov dan v Loškem muzeju Foto: Fototeka Loškega muzeja
Zbornik ob 80-letnici Loškega muzeja Škofja Loka <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Zbornik ob 80-letnici Loškega muzeja Škofja Loka Foto: Fototeka Loškega muzeja

V Loškem muzeju smo na kulturni praznik pripravili pester program za najrazličnejše obiskovalce. Vstop je bil prost, odprte pa so bile naslednje lokacije:

• Loški muzej Škofja Loka: 10.00-17.00
  • Galerija Ivana Groharja: 10.00-17.00
  • Galerija Franceta Miheliča: 10.00-17.00

Loški muzej Škofja Loka

Za najmlajše smo v otroškem kotičku muzeja pripravili zanimivo igro, s katero so se lahko sprehodili po razstavi 40+ … Skozi čas in naprej … in odkrivali njene posebnosti. Družili so se lahko tudi v ustvarjalnici in svoje izdelke razstavili v Muzejski sobi ali pa se sami odpravili na ogled muzeja s Kokijevim nahrbtnikom, ki skriva mnoge zanimive predmete.

Za odrasle obiskovalce smo pripravili predstavitev zbornika ob 80. obletnici Loškega muzeja Škofja Loka, ki se je odvijala v posameznih zbirkah:

10.00 Biljana Ristić: Zgodovinske in kulturno-zgodovinske zbirke
11.00 Mira Kalan: Muzejska knjižnica ob 80-letnici delovanja
11.30 Barbara Sterle Vurnik: Razvoj razstavne in galerijske dejavnosti v Loškem muzeju
12.00 Boštjan Soklič: Umetnostnozgodovinska zbirka v Loškem muzeju
12.30 Biljana Ristić: Razvoj prirodoslovne zbirke in Muzejska zbirka Šport na Loškem
13.00 Mojca Šifrer Bulovec: 80 let oddelka za etnologijo v Loškem muzeju
13.30 Jože Štukl: Škofjeloški pasijon, Unesco in mednarodno sodelovanje

V Muzejski trgovini je bil zbornik ob 80-letnici Loškega muzeja Škofja Lokana voljo po 20 % znižani ceni.

Ves dan je bila za ogled odprta tudi Škoparjeva hiša na grajskem vrtu.

Galerija Franceta Miheliča

Ves dan je bila na ogled razstava del Združenja umetnikov Škofja Loka Zbirka v nastajanju in stalna zbirke grafik, risb in slik Franceta Miheliča. Organizirali smo tudi javno vodstvo po slednji.

Galerija Ivana Groharja

Na ogled je bila ogled razstava Tomaža Furlana Zajtrk na jutranjem vlaku II., za otroke pa smo pripravili Pravljico v galeriji.

Prenesi datoteke