Sobotno popoldne v Loškem muzeju

V soboto, 12. 10. 2019, pripravljamo v Loškem muzeju Škofja Loka pestro popoldne odkrivanja evropske kulturne dediščine in tradicij za vse generacije.

Z igro do dediščine: Vodstvo po muzejski etnološki zbirki in delavnica za otroke Poslikajmo panjsko končnico

Jesenski družinski dan v družbi evropskih prostovoljcev: predstavitve francoskih in slovenskih tradicionalnih jesenskih opravil in hrane, igre in delavnice za otroke in družine

Program:

14.00–18.00: Na stojnicah boste odkrivali različne francoske jesenske tradicije, okušali francosko in slovensko tradicionalno hrano ter na igriv način raziskovali jesenske motive v zbirkah Loškega muzeja. Ob 14.30 in 16.30 bosta potekali tudi dve otroški ustvarjalni delavnici.

16.00: Po predstavitvi nekdanjih kmečkih opravil in starega kmečkega orodja v muzejski etnološki zbirki bodo otroci spoznali še čebelarstvo in poslikane panjske končnice. Sledi barvanje motivov s panjskih končnic, ki so jih spoznali v muzejski zbirki.

-

Jesenski družinski dan pripravljajo evropski prostovoljci, ki v okviru ESE (Evropska solidarnostna enota) letos gostujejo v Škofji Loki pri Zavodu O.

Z akcijo Z igro do dediščine želimo promovirati pedagoško delo v muzejih ter njegov pomen pri približevanju kulturne dediščine in muzejskega dela javnosti, širiti prepoznavnost kulturno-vzgojnih pristopov in programov v muzejih in galerijah, spodbujati medgeneracijsko zbliževanje, odkrivanje novih znanj skozi igro, aktivno doživljanje in ustvarjalnost. Akcijo že od leta 2010 pripravlja Sekcija za izobraževanje in komuniciranje pri Skupnosti muzejev Slovenije.