Ta veseli dan kulture v Loškem muzeju

Razstava 40+ ... Skozi čas in naprej ... <em>Foto: Janez Pelko</em>
Razstava 40+ ... Skozi čas in naprej ... Foto: Janez Pelko
Z zgodbami po muzeju <em>Foto: Karla B. Rihtaršič</em>
Z zgodbami po muzeju Foto: Karla B. Rihtaršič

Na Ta veseli dan kulture 3. decembra smo v Loškem muzeju pripravlili dva dogodka.

Kustosinja razstave Barbara Sterle Vurnik je odrasle popeljala po pregledni razstavi 40+ … SKOZI ČAS IN NAPREJ … 40 let Združenja umetnikov Škofja Loka, ki celovito predstavlja umetniško tvornost članov združenja od ustanovitve do danes, vanjo pa so vključeni vsi člani združenja, ne glede na medij, v katerem se izražajo.

Muzejski predmeti v našem muzeju nosijo v sebi polno zgodb. Pravljičarka in pripovedovalka Karla B. Rihtaršič je najmlajše skozi muzejske zbirke popeljala z zgodbami, v katerih se preteklost srečuje s sedanjostjo in resnični svet s pravljicami in legendami, tako kot se v otroških glavicah z resničnostjo prepleta domišljija. Karla je otroke v svet grajskih zgodb popeljala s pomočjo posebne gostje na štirih tačkah, katere praprasestrična je nekoč čisto zares živela na Loškem gradu.