Torek, 18. maj 2021

Spletni program

Mednarodni muzejski dan 2021 <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Foto: Fototeka Loškega muzeja

Letošnji mednarodni muzejski dan v Loškem muzeju praznujemo tako v živo kot virtualno!

Vstop v Loški muzej je ves dan prost, na ogled so stalne zbirke ter razstave Foto Loka v Galeriji na gradu, Sožitje na grajskem vrtu v Okroglem stolpu in Lubnik – gora velikanov v arheološki zbirki.

Za tiste, ki nas danes ne morete obiskati, smo pripravili tudi spletni program, in sicer tri nove videopredstavitve del iz naših umetnostnozgodovinskih zbirk:

• kustosinja Petra Čeh predstavlja zlate oltarje iz cerkve sv. Lucije v Dražgošah, ki se nahajajo v grajski kapeli;
  • umetnostna zgodovinarka in muzejska sodelavka Nina Misson Tihožitje z rožami in grozdjem Adalberta Schäfferja;
  • kustos Boštjan Soklič pa izbrano delo iz zbirke Franceta Miheliča.

Vabljeni k ogledu in na obisk!

Kustosinja za umetnostno zgodovino Petra Čeh predstavlja zlate oltarje iz cerkve sv. Lucije v Dražgošah, ki se danes nahajajo v kapeli Loškega gradu.
Umetnostna zgodovinarka in sodelavka Loškega muzeja Nina Misson predstavlja sliko Tihožitje z rožami in grozdjem Adalberta Schäfferja iz sredine 19. stoletja, ki je na ogled v Loškem muzeju.
Kustos za umetnostno zgodovino Boštjan Soklič predstavlja del zbirke Franceta Miheliča, ki jo je ta podaril rodni Škofji Loki in se nahaja v srednjeveški Kašči, kjer od leta 1994 deluje Galerija Franceta Miheliča.