Torek, 19. maj 2020

Mednarodni muzejski dan v Loškem muzeju

Mednarodni muzejski dan v Loškem muzeju <em>Foto: ICOM Slovenija</em>
Foto: ICOM Slovenija
Plakat Loškega muzeja o inkluzivnem projektu Sožitje na grajskem vrtu

Mednarodni muzejski svet ICOM je 18. maj že leta 1977 razglasil za mednarodni muzejski dan, namenjen večji prepoznavnosti muzejev v družbi. Letos je bil posvečen temi Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost, zato smo muzeji in galerije na virtualni razstavi plakatov javnosti predstavili svoje projekte in dobre prakse, ki se nanašajo na enakost, raznolikost in inkluzivnost ranljivih skupin. Loški muzej se je predstavil s projektom Sožitje na grajskem vrtu, v katerem si s partnerji prizadevamo za večjo socialno vključenost in aktivacijo oseb z motnjami v duševnem razvoju. Plakate vseh sodelujočih je ICOM Slovenija objavil v posebni virtualni knjižici, ki jo lahko prelistate na spletu ali dnu te novice.

Ker je bil mednarodni muzejski dan ravno na ponedeljek, ko so muzeji in galerije sicer večinoma zaprti, smo Loški muzej izjemoma odprli. Obisk sicer ni bil množičen, kar je za trenutne čase povsem razumljivo, vseeno pa smo se razveselili 30 obiskovalk in obiskovalcev, ki so se sprehodili čez stalne zbirke in razstavo 40+ ... Skozi čas in naprej ..., ki je odprta še do 31. maja 2020.

Prenesi datoteke