Petek, 28. maj 2021

Mednarodni muzejski dan

Plakat Loškega muzeja ob Slovenski cesti v Ljubljani <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Plakat Loškega muzeja ob Slovenski cesti v Ljubljani Foto: Fototeka Loškega muzeja
Oblikovanje: Kolektiv DVA <em>Foto: Oblikovanje: Kolektiv DVA</em>
Oblikovanje: Kolektiv DVA Foto: Oblikovanje: Kolektiv DVA

Mednarodni muzejski dan smo v Loškem muzeju praznovali tako v živo kot virtualno.

Vstop v Loški muzej je bil ves dan prost, na ogled so bile stalne zbirke ter razstave Foto Loka v Galeriji na gradu, Sožitje na grajskem vrtu v Okroglem stolpu in Lubnik – gora velikanov v arheološki zbirki.

Sodelovali smo tudi na urbani razstavi plakatov slovenskih muzejev in galerij, ki je nastala v sodelovanju s podjetjem Tam Tam. Plakat Loškega muzeja je bil ves teden na ogled v središču Ljubljane na križišču Slovenske in Gosposvetske ceste.

Za tiste, ki nas 18. maja niso mogli obiskati, smo pripravili tudi spletni program, in sicer tri nove videopredstavitve del iz naših umetnostnozgodovinskih zbirk:

• kustosinja Petra Čeh predstavlja zlate oltarje iz cerkve sv. Lucije v Dražgošah, ki se nahajajo v grajski kapeli;
  • umetnostna zgodovinarka in muzejska sodelavka Nina Misson Tihožitje z rožami in grozdjem Adalberta Schäfferja;
  • kustos Boštjan Soklič pa izbrano delo iz zbirke Franceta Miheliča.

Vabljeni k ogledu in na obisk!

Kustosinja za umetnostno zgodovino Petra Čeh predstavlja zlate oltarje iz cerkve sv. Lucije v Dražgošah, ki se danes nahajajo v kapeli Loškega gradu.
Umetnostna zgodovinarka in sodelavka Loškega muzeja Nina Misson predstavlja sliko Tihožitje z rožami in grozdjem Adalberta Schäfferja iz sredine 19. stoletja, ki je na ogled v Loškem muzeju.
Kustos za umetnostno zgodovino Boštjan Soklič predstavlja del zbirke Franceta Miheliča, ki jo je ta podaril rodni Škofji Loki in se nahaja v srednjeveški Kašči, kjer od leta 1994 deluje Galerija Franceta Miheliča.