Torek, 15. december 2020

Tovarna klobukov Šešir

Nova spletna razstava <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Foto: Fototeka Loškega muzeja

V okviru projekta Zaljubljeni v ustvarjalnost, v katerem smo se ukvarjali predvsem s tradicijo klobučarstva na Loškem, je nastala tudi spletna fototeka o tovarni klobukov Šešir. Ker se je tekom projektnega terenskega dela in raziskav za zbornik Izza klobuka nabralo skoraj nepregledno število fotografij in možnih spletnih razstavnih eksponatov, ki jih neinterpetiranih ne moremo ponuditi na ogled, smo se v Loškem muzeju odločili, da fotografsko in drugo gradivo skrbno prečešemo in interpretiramo ter ga predstavimo v pregledni spletni razstavi, ki je v polnem obsegu zaživela prav te dni. Ker zaradi epidemioloških razmer fizičen ogled razstav Loškega muzeja žal še vedno ni možen, vas vabimo, da si jo ogledate ter spoznate zgodovino in zgodbo tovarne klobukov Šešir iz Škofje Loke.

Pripravil: Tadej Curk