Sreda, 10. november 2021

Pogovor o Tonetu Mlakarju

Simon Mlakar in Nina Misson <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Simon Mlakar in Nina Misson Foto: Fototeka Loškega muzeja

V našem spletnem videoarhivu si lahko ogledate posnetek pogovora umetnostne zgodovinarke Nine Misson s Simonom Mlakarjem o življenju in delu njegovega očeta in vsestranskega ustvarjalca Toneta Mlakarja, ki se je v svoji karieri ljubiteljsko, a z vso resnostjo in veliko vnemo ukvarjal tudi s fotografijo. Javnosti je kot fotograf verjetno najbolj poznan po slikovitih podobah krajine in arhitekture, njegov dolgoleten opus pa predstavlja eno najbolj podrobnih fotografskih kronik Škofje Loke in njenih prebivalcev.

Pogovor smo izvedli v okviru spremljevalnega programa razstave Foto Loka: Ustvarjanje zgodovine fotografije Škofje Loke kot uvod v ogled celovečernega dokumentarnega filma Vsa življenja Toneta Mlakarja režiserja Marka Cvejića iz leta 2017.