Ponedeljek, 10. februar 2020

Prešernov dan v Loškem muzeju

Tudi letos je bil Loški muzej Škofja Loka na slovenski kulturni praznik 8. februarja zelo dobro obiskan. Poleg muzeja in Galerije Ivana Groharja smo za obiskovalke in obiskovalce odprli še Škoparjevo hišo na grajskem vrtu in Galerijo Franceta Miheliča.

Vsa razstavišča so bila odprta med 10. in 17. uro, obiskalo pa jih je 628 obiskovalk in obiskovalcev, od tega 409 Loški muzej, 129 Škoparjevo hišo, 75 Galerijo Ivana Groharja in 15 Galerijo Franceta Miheliča.

Dobro so bila obiskana tudi vodstva kustosov in kustosinj, ki smo jih tokrat zasnovali kot serijo kratkih predstavitev nastanka, razvoja, koncepta in ključnih predmetov posamičnih zbirk. Šlo je pravzaprav za predstavitve prispevkov iz zbornika Ohranjamo preteklost za prihodnost!, ki na različne načine predstavljajo zgodovino, sedanjost in prihodnost Loškega muzeja. Zbornik je izšel ob 80. obletnici muzeja ter zaokrožil in zaključil program obletnice, ki smo mu sicer posvetili celotno leto 2019.

+7Prešernov dan v Loškem muzeju <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>