Ponedeljek, 30. september 2019

Septembrske novosti v Loškem muzeju

Mesec september je bil v Loškem muzeju zelo pester.
V Domu čebelarjev Brode smo 8. septembra odprli novo muzejsko zbirko Tle se špeglajte, lenuhi, po tej mali, marni muhi!, ki smo jo v sodelovanju s Čebelarskim društvom Škofja Loka pripravili v okviru projekta Med-O-Vita. Vabimo vas na voden ogled zbirke v družbi kustosinje Mojce Šifrer Bulovec, ki bo v soboto, 5. oktobra, ob 10. uri.

V Galeriji Ivana Groharja pa smo 25. septembra odprli novo začasno razstavo Z nami praznujejo. Na razstavi predstavljamo in izpostavljamo društva, šole in klube, ki letos praznujejo okrogle obletnice delovanja. Šolski center Škofja Loka praznuje 130-letnico poklicnega šolanja, v Škofji Loki že 90 let smučajo in igrajo nogomet, pred 70 leti pa so bili ustanovljeni Glasbena šola Škofja Loka, Filatelistično društvo Lovro Košir Škofja Loka in Društvo upokojencev Škofja Loka. Podajanje kulturnih in zabavnih vsebin, specializiranega znanja ali športnih veščin – to odlikuje društva in šole, ki jih predstavljamo na razstavi. Društva in šole, ki so in še vedno delujejo, s svojim delom povezujejo, vključujejo in vzgajajo mlade in starejše, s tem pa zrcalijo kulturni razvoj našega mesta. Vabljeni na ogled!

Z nami praznujejo <em>Foto: Janez Pelko</em>
Z nami praznujejo <em>Foto: Janez Pelko</em>