Četrtek, 10. november 2022

Simpozij Ive Šubic – ustvarjalec in spiritus movens

Razstava Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec v Galeriji na gradu <em>Foto: Janez Pelko</em>
Razstava Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec v Galeriji na gradu Foto: Janez Pelko

Simpozij Ive Šubic – ustvarjalec in spiritus movens, ki ga pripravljamo ob razstavi Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec in bo z več vidikov osvetlil pomen Šubičevega umetniškega in kulturnega delovanja, s prvotno načrtovanega 12. novembra prestavljamo na 3. december 2022.

Na simpoziju bodo sodelovali Nadja Zgonik (Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Ljubljana), Suzi Bricelj (Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Ljubljana), Tina Fortič Jakopič (Muzej novejše zgodovine Slovenije), Petra Čeh in Saša Nabergoj (Loški muzej), Maja Šubic in Nives Lunder (sorodnici), Simon Mlakar in Herman Gvardjančič (umetnika, bivša predsednika ZUŠL). Ob dogodku bo izšel tudi zbornik razstave.

Natančnejši program bomo objavili v prohodnjih dneh.