Petek, 1. oktober 2021

Z igro do dediščine

Loški muzej Škofja Loka tudi letos sodeluje v skupni akciji slovenskih muzejev in galerij Z igro do dediščine, ki poteka v Tednu otroka® od 4. do 10. oktobra 2021. V petek, 8. oktobra, vas vabimo, da se udeležite brezplačne delavnice peke kruha za družine, v soboto, 9. oktobra, pa lahko v Škoparjevi hiši prisluhnete pravljici Živalski živ žav.

Akcija Z igro do dediščine želi promovirati pedagoško delo v muzejih ter njegov pomen pri približevanju kulturne dediščine in muzejskega dela javnosti, širiti prepoznavnost kulturno-vzgojnih pristopov in programov v muzejih in galerijah, spodbujati medgeneracijsko zbliževanje, odkrivanje novih znanj skozi igro, aktivno doživljanje in ustvarjalnost. Akcija poteka že od leta 2010 na pobudo in v organizaciji Sekcije za izobraževanje in komuniciranje pri Skupnosti muzejev Slovenije.

Program vseh sodelujočih muzejev in galerij si lahko ogledate v spodnji datoteki.

Prenesi datoteke