Vsa življenja Toneta Mlakarja: pogovor s Simonom Mlakarjem

Loški muzej Škofja Loka, 20. 10. 2021

Vsa življenja Toneta Mlakarja: pogovor s Simonom Mlakarjem
Loški muzej Škofja Loka, 20. 10. 2021

Tone Mlakar (1921–2020) je bil vsestranski ustvarjalec, ki se je v svoji karieri ljubiteljsko, a z vso resnostjo in veliko vnemo ukvarjal tudi s fotografijo. Javnosti je kot fotograf verjetno najbolj poznan po slikovitih podobah krajine in arhitekture, njegov dolgoleten opus pa predstavlja eno najbolj podrobnih fotografskih kronik Škofje Loke in njenih prebivalcev.

O Mlakarjevem življenju in delu se je umetnostna zgodovinarka Nina Misson pogovarjala s fotografovim sinom, umetnikom Simonom Mlakarjem. Sledil je ogled celovečernega dokumentarnega filma Vsa življenja Toneta Mlakarja režiserja Marka Cvejića iz leta 2017, v katerem skozi protagonistove oči spremljamo njegovo dramatično zgodbo, postavljeno na oder dogodkov 20. stoletja.

Dogodek je bil del spremljevalnega programa razstave Foto Loka: Ustvarjanje zgodovine fotografije Škofje Loke.

Snemanje in montaža: Toni Poljanec