Delo v Tovarni klobukov Šešir v Škofji Loki

V Loškem muzeju Škofja Loka smo se v okviru projekta Zaljubljeni v ustvarjalnost, pri katerem smo sodelovali z Razvojno agencijo Sora – Rokodelskim centrom DUO Škofja Loka, osredotočali na tradicijo klobučarstva na Loškem, tesno povezano tudi s tovarno klobukov Šešir. Posvetili smo se predvsem iskanju osebnih zgodb nekdanjih delavk in delavcev Šeširja. Raziskavo je pod strokovnim vodstvom kustosinje etnologinje Mojce Šifrer Bulovec opravila študentka etnologije in kulturne antropologije Sara Šifrar Krajnik, ki je intervjuvala nekdanje zaposlene oz. njihove svojce in na terenu zbrala in dokumentirala gradivo o Šeširju, ki ga ti hranijo. V filmu svoji osebni zgodbi predstavljata nekdanja delavca Vida Grah in Matjaž Rešek.

Scenarij in izvedba: Sara Šifrar Krajnik
Režija: Tine Škrbec
Snemanje in montaža: Matej Vidmar
Produkcija: Karata Film
Spetember 2020

Film je nastal v okviru projekta Zaljubljeni v ustvarjalnost, ki sta ga financirali Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.