10.00: Mladi muzealci raziskujejo (vodstvo in delavnica za otroke, Loški muzej Škofja Loka)
19.00: Predavanje sestre uršulinke Marte Triler: Nunske šole na Loškem gradu (Loški muzej Škofja Loka)
Skok na vsebino // Skok na navigacijo
Napovedujemo ... Foto: Sašo Kočevar
10.00: Mladi muzealci raziskujejo (vodstvo in delavnica za otroke, Loški muzej Škofja Loka)
19.00: Predavanje sestre uršulinke Marte Triler: Nunske šole na Loškem gradu (Loški muzej Škofja Loka)
10.30: Predstavitev zbirk pisne kulturne dediščine iz muzejske knjižnice z Miro Kalan (Loški muzej Škofja Loka)
16.00: Vodstvo po stalnih zbirkah in izbranih eksponatih z direktorico Loškega muzeja Sašo Nabergoj (Loški muzej Škofja Loka)
18.00: Vodstvo po zbirki Dražgoše z Biljano Ristić (Dom Cankarjevega bataljona, Dražgoše)
27. avgusta, na dan, ko so se pred 80. leti prvič odprla vrata Loškega muzeja, slovesno pričenjamo z Muzejskim tednom, v okviru katerega vam bomo ob letošnjem praznovanju na različne načine približali naše zbirke in naše delo.
10.00–19.00: Dan odprtih vrat Loškega muzeja - prost vstop
17.30: Vodenje po razstavi 80 let Loškega muzeja Škofja Loka s kustosinjama razstave Biljano Ristić in Marijo Demšar (Galerija na Gradu)
19.00: Slovesna prireditev in druženje ob 80. obletnici odprtja Loškega muzeja (dvorišče Loškega gradu)
V sredo, 24. julija 2019, ob 19. uri vas vabimo na odprtje razstave Idrija in Žiri kot obmejno območje 1941‒1945, v Loški muzej Škofja Loka.
Razstavo so v okviru projekta z naslovom Napravite mi to deželo nemško … italijansko … madžarsko … hrvaško! Vloga okupacijskih meja v raznarodovalni politiki in življenju slovenskega prebivalstva pripravili raziskovalci s Filozofske fakultete v Ljubljani in Geografskega inštituta Antona Melika ZRC SAZU.
Arhivsko-dokumentarna razstava bo predstavila 40-letno zgodovino delovanja Združenja umetnikov Škofja Loka vse od ustanovitve do danes. Osvetlili bomo bogato razstavno dejavnost Združenja, zlasti odprtje Galerije Ivana Groharja, ki je nastala na pobudo članov kot živ prostor za sodobno umetnost, pa institut Groharjevih nagrad in štipendij, kolonije ter še marsikateri drug projekt, denimo pridobitev srednjeveške stavbe Kašča za umetnost. Prikazali bomo celovito in ambiciozno delovanje članov, ki uspešno ohranjajo živo tradicijo umetnosti, ki je bila v Loki vedno napredna, celo avantgardna – še posebej likovna umetnost vse od družine Šubic in Ivana Groharja do današnje za slovenski prostor izredno močne sodobne umetniške scene.
27. junija bo na Škofjeloškem gradu že tradicionalno pričarana “Dalmacija v malem”.
V soboto, 22. junija, se Škofja Loka na tradicionalni prireditvi Historial odene v preteklost. Na prireditvi s pestrim programom in odprtimi vrati Galerije Ivana Groharja in Galerije Franceta Miheliča.
Na kaj pomislite ob besedi muzej? Za nas je muzej skrbnik kulturne dediščine, varuh preteklosti za prihodnost. Prostor, kjer se prepletajo znanje, spomin in umetnost. Središče učenja, povezovanja in srečevanja različnih generacij, kultur, nazorov in idej. Na razstavi ob 80-letnici Loškega muzeja so predstavljeni vsi ti obrazi muzeja skozi čas.
Na Poletno muzejsko noč muzeji po Sloveniji omogočajo svojim obiskovalcem doživeti muzej v poznih nočnih urah.
Na razstavi vam bo kustos arheolog Jože Štukl predstavil zgodovino človekove prisotnosti na gori Lubnik v različnih časovnih obdobjih vse do danes. Po vodstvu bodo otroci v družbi arheologinje Mirjam Jezeršek lahko izdelali ogrlico po vzoru ogrlice iz jame Kevderc na Lubniku.