Ta veseli dan kulture v Loškem muzeju

3. 12. 2022 @ 10:00
Prost vstop

Na ta veseli dan kulture vas vabimo v Loški muzej in druga razstavišča!

V Loškem muzeju si lahko med 10.00 in 17.00 poleg stalnih zbirk ogledate razstavo Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec, na kateri je ob izboru ključnih del iz celotnega umetnikovega ilustratorskega opusa na ogled tudi izbor skic, ki ponuja uvid v postopke in proces umetnikovega dela, v arhivskem delu pa predstavljamo Šubičevo angažirano družbeno delovanje, ki je pustilo velik pečat tako na umetniški sceni kot v širšem lokalnem okolju. V Okroglem stolpu se bo ob 10.00 začel simpozij Ive Šubic – ustvarjalec in spiritus movens, s katerim želimo z več vidikov osvetliti pomen Šubičevega umetniškega in kulturnega delovanja, ki ga bo predstavilo več strokovnjakov.

Med 10.00 in 17.00 vabljeni tudi v Škoparjevo hišo na grajskem vrtu in Galerijo Franceta Miheliča, kjer je na ogled zbirka del Franceta Miheliča in Zbirka v nastajanju Združenja umetnikov Škofja Loka, med 10.00 in 14.00 pa v Galerijo Ivana Groharja, kjer potekajo Izložbe domišljije, prodajna razstava izdelkov in spominkov iz muzejske trgovine, ki so jih navdihnile zbirke in razstave Loškega muzeja, ter umetniških del loških umetnic in umetnikov.

Ob 11.00 vabljeni v Dom čebelarjev Brode na voden ogled čebelarske zbirke Tle se špeglajte, lenuhi, po tej mali, marni muhi! (razstavišče bo odprto le v času vodenega ogleda), ob 17.00 pa v Muzej Žiri na odprtje nove razstave Klekljane čipke, "špice" na Žirovskem.

Vstop je prost, vabljeni!