Evropski dnevi arheologije v Loškem muzeju

Pripovedka o bratih velikanih

Evropski dnevi arheologije so med 19. in 21. junijem 2020 potekali širom Evrope. V Loškem muzeju smo se njihovemu praznovanju pridružili s pripovedko o nastanku gore Lubnik.

Legendo o bratih velikanih, ki sta se spopadla na vrhu gore, je v Okroglem stolpu Loškega gradu pripovedovala pravljičarka Karla B. Rihtaršič. Obiskovalci in obiskovalke so si lahko ogledali tudi razstavo Lubnik – gora velikanov, ki predstavlja poselitev gore Lubnik v arheoloških obdobjih, njena rdeča nit pa je v stripu upodobljena legenda o bratih velikanih. Pomudili so se lahko tudi ob grajski stojnici, na kateri smo predstavili in ponudili uporabne muzejske spominke, na katerih so zaživele stripovske sličice.

Evropski dnevi arheologije v Loškem muzeju <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>