Prešernov dan v Loškem muzeju

8. februar 2021

Nov vodnik po zbirkah Loškega muzeja <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Nov vodnik po zbirkah Loškega muzeja Foto: Fototeka Loškega muzeja
Koledar Foto Loka bo na voljo po znižani ceni. <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Koledar Foto Loka bo na voljo po znižani ceni. Foto: Fototeka Loškega muzeja

Program kulturnega dne v Loškem muzeju je bil prilagojen trenutni epidemiološki situaciji. Organiziranih vodstev po zbirkah in razstavah ni bilo, so bile pa v ponedeljek, 8. 2. 2021, za samostojne oglede med 10. in 17. uro odprte naslednje lokacije, vstop vanje je bil prost:

• Loški muzej Škofja Loka
  • Galerija Ivana Groharja
  • Galerija Franceta Miheliča

Vsa razstavišča je obiskalo 354 obiskovalk in obiskovalcev, največ, 307, Loški muzej, 38 Galerijo Ivana Groharja, 9 pa Galerijo Franceta Miheliča.

Loški muzej Škofja Loka

Odrasli so se lahko na samostojen ogled mujzeja odpravili z novim vodnikom po zbirkah, otroci pa z igro Vidim, vidim ali Kokijevim nahrbtnikom.

V muzejski sobi smo premierno predvajali serijo videointervjujev Spomini na Vlastja Simončiča in njegovo delo, ki smo jih posneli v okviru raziskave za pripravo stalne razstave o Vlastju Simončiču v Fotomuzeju Vlastja v Gorenji vasi.

V Galeriji na gradu je bila na ogled razstava Foto Loka, v Fokusu, razstavnem kotičku na hodniku Loškega muzeja, pa risbe Maksima Sedeja iz našega depoja.

V Muzejski trgovini so bili po znižani ceni na voljo naši katalogi, koledar Foto Loka in nekaj drugih artiklov.

Galerija Ivana Groharja

Na ogled je bila razstava vizualne umetnice Maruše Štibelj Kronično pozni, na kateri se predstavlja s serijo 25 kolažev na platnih malega in srednjega formata.

Galerija Franceta Miheliča

Na ogled je bila razstava del Združenja umetnikov Škofja Loka Zbirka v nastajanju, stalna zbirka grafik, risb in slik Franceta Miheliča ter dokumentarna razstava portretnih fotografij Manj znani obrazi Franceta Miheliča.