Torek, 4. julij 2023

PRAZNUJEMO 1050 LET OD PRVE OMEMBE LOKE

Fokus

Ob praznovanju 1050. obletnice prve omembe Loke smo v Loškem muzeju v stalni zbirki Loško gospostvo postavili povsem novo obliko kotička Fokus. Uvodni del smo posvetili prvim darilnim listinam, s katerimi se je oblikovalo Loško gospostvo, ki so ga kar 830 let vodili freisinški škofje kot zasebno posest.

Ponedeljek, 26. junij 2023

Razstavi France Mihelič in Karbonizacija na ogled v Kašči

vsak četrtek, petek in soboto v juliju

V juliju bo Galerija Franceta Miheliča v 2. nadstropju Kašče (Spodnji trg 1, 4220 Škofja Loka) odprta ob četrtkih, petkih in sobotah od 10.00 do 17.30. V četrtek, 13. julija, pa bo na razstavi prisoten tudi kustos Boštjan Soklič, in sicer med 10.00 in 14.00.

Sreda, 14. junij 2023

Nov odpiralni čas razstave Franceta Miheliča

Galerija odprta za obiskovalce v juniju in juliju

Junija in julija bo Galerija Franceta Miheliča v 2. nadstropju Kašče odprta ob četrtkih, petkih in sobotah od 10.00 do 18.00. Vsak četrtek v juniju bo na razstavi prisoten tudi kustos Boštjan Soklič, in sicer med 10.00 in 14.00 uro.

Sreda, 14. junij 2023

Predavanje Dr. Ivan Tavčar - župan Ljubljane

Novo v videoarhivu

V našem spletnem videoarhivu si lahko ogledate posnetek predavanja višje kustosinje Biljane Ristić, ki je na predavanju predstavila politično in župansko dejavnost dr. Ivana Tavčarja.

Petek, 26. maj 2023

Knjiga receptov za zdravljenje iz 17. stoletja

Nov Fokus

V razstavnem kotičku Fokus na hodniku Loškega muzeja predstavljamo sistematično urejeno zbirko receptov in predlogov za zdravljenje Freywillig-auffgesprungener Granat-Apffel, Des Christlichen Samaritan, ki nudi vpogled v ljudsko medicino 17. stoletja.

Petek, 26. maj 2023

Loški muzej na Dnevu prijateljstva

V Loškem muzeju smo tudi letos sodelovali na otroškem festivalu Dan prijateljstva, ki je potekal na Dvorcu Visoko v Poljanski dolini. Ker je bila tema letošnjega festivala šport, smo se odločili, da ustvarjanje povežemo z našo stalno zbirko Šport na Loškem.

Četrtek, 25. maj 2023

Ive Šubic – ilustrator, kulturni delavec in glasnik miru

Prenos razstave v Koroško galerijo likovnih umetnosti

Prva pregledna razstava knjižnih ilustracij Iveta Šubica, ki jo razširja še arhivski del s predstavitvijo njegovega vsestranskega doprinosa h kulturni sceni in smo jo v Loškem muzeju Škofja Loka pripravili leta 2022 ob 100. jubileju umetnikovega rojstva, se seli v Koroško galerijo likovnih umetnosti.