Ponedeljek, 27. september 2021

Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine

25. 9.–9. 10. 2021

Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine <em>Foto: ZVKDS</em>
Foto: ZVKDS

Začeli so se 31. Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD) in 9. Teden kulturne dediščine (TDK), v okviru katerih bomo muzeji, galerije, arhivi, knjižnice, nevladne organizacije, vrtci in šole po Sloveniji in v zamejstvu organizirali več kot 350 dogodkov, s katerimi bomo na raznolik in ustvarjalen način obravnavali z gastronomijo povezano nepremično, premično in nesnovno dediščino. Tema letošnjih DEKD je namreč Dober tek!, z njo pa se pridružujemo aktivnostim ob imenovanju Slovenije za nosilko naziva evropska gastronomska regija 2021.

V Loškem muzeju v okviru DEKD in projekta Naša kuhna pripravljamo dva dogodka:

Programsko knjižico DEKD in TDK najdete na spletni strani, v fizični obliki pa tudi pri nas v muzeju.

Vabljeni!