Iz muzejskih depojev: Ive Šubic

Stalna umetnostnozgodovinska zbirka
23. 4. 2022–7. 5. 2023

Kustosinja: Petra Čeh

Z izborom enajstih izmed 93 del Iveta Šubica (1922–1989) iz zbirk Loškega muzeja obeležujemo 100. obletnico rojstva enega najpomembnejših umetnikov dvajsetega stoletja na Škofjeloškem.

Razstavljamo nabor risb, slik in grafik; večinoma gre za partizanske motive dražgoške bitke, kolon in kurirjev ter podobne teme iz druge svetovne vojne. Pomemben del slikarskega opusa predstavljajo krajine, ki so največkrat idealizirane podobe umetnikovega rojstnega kraja, Poljanske doline ali okoliških hribov. Med risbami hranimo tudi osnutke za nekatere javne spomenike.

Medijske objave

Tomislav Brajnović: Umetnik živi muzej

Stalne zbirke, kapela in dnevna soba
28. 9. 2022–31. 8. 2023

Kustosinja: Saša Nabergoj

Tomislav Brajnović (1965) je hrvaški konceptualni umetnik in profesor na reški akademiji uporabnih umetnosti. V svojem več kot štiridesetletnem opusu se ukvarja z večnimi temami ideologije, religije, obstoja in smisla človeštva, umetnosti, vloge umetnika v družbi. Pri tem posega po različnih medijih: prostorski instalaciji, videu, grafiki, zvoku, sliki, kipu, perfomansu, hepeningu, objektu, fotografiji, objavi na Facebooku ...

Umetnik je s kustosinjo razstave v stalne zbirke (zgodovinske, umetnostnozgodovinske, arheološko in etnološko) ter kapelo in dnevno sobo Loškega muzeja v dialog z različnimi vsebinami (od šolstva do grajenja kulta osebnosti) umestil 16 del, nastalih med letoma 1988 in 2022.

Medijske objave

Prenesi datoteke