Evropski dnevi arheologije in Poletna muzejska noč

Muzejski mikser

Letošnje Evropske dneve arheologije in Poletno muzejsko noč smo skupaj s projektom Naša kuhna povezali v popoldansko-večerni dogodek, ki smo ga poimenovali Muzejski mikser.

Evropski dnevi arheologije

V okviru Evropskih dnevov arheologije smo izvedli voden ogled arheološke zbirke in delavnico rimske kuhinje Ave, kuhaj!. Obiskovalke in obiskovalci so spoznali, kako je izgledala rimska kuhinja, kakšno posodje so stari Rimljani uporabljali za pripravo hrane, v čem so postregli na gostijah in katere jedi so pripravljali, nato pa so pripravili in degustirali še rimske jedi po Apicijevih receptih in nazdravili z mulsumom.

Poletna muzejska noč

V okviru Poletne muzejske noči smo pripravili voden ogled razstave Foto Loka: Ustvarjanje zgodovine fotografije Škofje Loke s sodelujočima fotografoma Sašem Kočevarjem in Mitom Gegičem ter voden ogled po vrtovih Loškega gradu, v katerem smo predstavili zgodovino grajskega in malega zaprtega vrta, ki je bil lani v okviru projekta Sožitje na grajskem vrtu v celoti obnovljen.

Večer smo sklenili z odprtjem razstave Sožitje na grajskem vrtu v Okroglem stolpu, razstave o zgodovini muzeja in gradu v zunanjem arkadnem hodniku ter prenovljenih informativnih tabel v muzeju na prostem.

Med 18. in 24. uro so bila za obisk odprta vsa muzejska razstavišča v Škofji Loki: poleg muzeja še Galerija Ivana Groharja in Galerija Franceta Miheliča. Vstop je bil ves dan prost.

Ogled arheološke zbirke <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Ogled arheološke zbirke Foto: Fototeka Loškega muzeja
Delavnica rimske kuhinje Ave, kuhaj! <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Delavnica rimske kuhinje Ave, kuhaj! Foto: Fototeka Loškega muzeja