Prešernov dan v Loškem muzeju Škofja Loka

8. 2. 2023 @ 10:00
Prost vstop

V Loškem muzeju na kulturni praznik pripravljamo pester program za najrazličnejše obiskovalce. Vstop je prost, med 10.00 in 17.00 nas lahko obiščete na naslednjih lokacijah:

• Loški muzej Škofja Loka
  • Škoparjeva hiša na grajskem vrtu
  • Galerija Ivana Groharja
  • Galerija Franceta Miheliča

Loški muzej Škofja Loka

Na ogled so stalne zbirke, 16 del hrvaškega konceptualnega umetnika Tomislava Brajnovića Umetnik živi muzej (na recepciji si lahko izposodite vodnik po intervencijah) in razstava Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec v Galeriji na gradu.

• 10.00 vodstvo po razstavi Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec s kustosinjo pedagoginjo dr. Simono Žvanut ter umetnico in Šubičevo hčerjo Majo Šubic (za odrasle)
  • 14.00 vodstvo po razstavi Ive Šubic – ilustrator in kulturni delavec z lutkami živali iz Šubičevih ilustracij s pravljičarko in pripovedovalko Karlo B. Rihtaršič (za otroke) s pripovedkami po muzeju in Škoparjevi hiši (za otroke)
  • 15.00 vodstvo po stalnih muzejskih zbirkah

Galerija Ivana Groharja

Na ogled je razstava v Berlinu živečega hrvaškega umetnika Gorana Tomčića Pompom mreže Škofja Loka.

• 11.00 vodstvo po razstavi z umetnikom (v angleščini)

Galerija Franceta Miheliča

Na ogled je razstava del Združenja umetnikov Škofja Loka Zbirka v nastajanju, stalna zbirka grafik, risb in slik Franceta Miheliča ter dokumentarna razstava portretnih fotografij Manj znani obrazi Franceta Miheliča.

• 16.00 vodstvo po zbirki Franceta Miheliča s kustosom Boštjanom Sokličem

Dom čebelarjev Brode

Dvorec Visoko

Od 10.00 do 18.00 si lahko samostojno ogledate zbirke Zgodovinski in stavbni razvoj Visoške domačije, Kalanova rodbina, Ivan in Franja Tavčar ter Visoška kuhinja v 19. stoletju.

Dom Cankarjevega bataljona v Dražgošah

V Domu Cankarjevega bataljona v Dražgošah si lahko od 11.00 do 22.00 ogledate stalno zbirko o življenju v Dražgošah pred in med drugo svetovno vojno ter po njej.

Muzej Žiri

Od 15.00 do 20.00 si lahko v Stari šoli v Žireh ogledate novo stalno razstavo Klekljane čipke, “špice” na Žirovskem.