Petek, 31. januar 2020

Odpiralni čas februarja

Loški muzej bo februarja odprt od torka do nedelje med 10. in 17. uro, Galerija Ivana Groharja pa ob torkih, četrtkih in petkih med 10. in 14. uro, ob sredah med 10. in 17. uro, ob sobotah in nedeljah pa med 9. in 13. uro (razen 8. 2. med 10.00 in 17. uro).

Sreda, 29. januar 2020

Evropska mreža za praznovanje velikega tedna in velike noči

Srečanje združenja in udeležba na svetovnem sejmu turizma v Madridu

Kustos Loškega muzeja Jože Štukl se je v Madridu udeležil rednega letnega srečanja združenja Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči ter Škofjeloški pasijon predstavljal na svetovnem sejmu turizma FITUR.

Sreda, 29. januar 2020

Aleksandra Kornhauser Frazer

Prispevek Loškega muzeja k dokumentarnemu filmu

Konec leta 2019 smo s prispevkom fotografskega gradiva sodelovali pri nastajanju dokumentarnega filma RTV Slovenija o življenju znamenite Ločanke, kemičarke in pedagoginje dr. Aleksandre Kornhauser Frazer.

Kamniti ali Kapucinski most v Škofji Loki

Kamniti oziroma Kapucinski most se nahaja pri nekdanjih selških mestnih vratih. Velja za najstarejši ohranjeni most na Slovenskem, sodi pa tudi med starejše srednjeveške kamnite mostove v Evropi.

Torek, 28. januar 2020

Iščemo nove vodičke in vodiče

Loški muzej vabi k sodelovanju vse, ki jih veseli delo vodiča v muzeju, predvsem študente in študentke zgodovine, arheologije, etnologije, umetnostne zgodovine in likovne pedagogike.

Pokal Loka

45 let mednarodnega otroškega smučarskega tekmovanja

Letos bo potekalo že 45. otroško mednarodno tekmovanje Pokal Loka, ki ima svoje začetke v 70. letih 20. stoletja.

Ponedeljek, 27. januar 2020

Dan spomina na žrtve holokavsta

27. januar je svetovni dan spomina na žrtve holokavsta. Na ta dan leta 1945 je Rdeča armada osvobodila največje nacistično taborišče smrti Auschwitz-Birkenau na Poljskem. V Loškem muzeju Škofja Loka hranimo lesene cokle, v katerih je iz internacije prišel Jernej Primožič.