Petek, 3. januar 2020

Odpiralni čas januarja

Loški muzej bo januarja odprt po zimskem odpiralnem času, tj. od torka do nedelje med 10. in 17. uro. Galerija Ivana Groharja bo od 13. do 28. januarja 2020 zaradi priprave nove razstave zaprta. 29. januarja 2020 ob 18.00 odpiramo novo razstavo, po tem pa bo galerija odprta po zimskem odpiralnem času.

Ponedeljek, 23. december 2019

Voščilo in praznični odpiralni čas

Sodelavke in sodelavci Loškega muzeja vam želimo mirne praznike ter srečno, zdravo in uspešno novo leto!

Loški muzej bo 24. in 31. 12. odprt le do 14.00, 25. 12. ter 1. in 2. 1. pa bo zaprt.

Torek, 17. december 2019

Slike na steklo

Novo v FOKUSU

V fokusu našega muzeja je slika na steklo z motivom svatbe v Kani Galilejski, ki je v inventarni knjigi etnološkega oddelka Loškega muzeja kot prvi predmet vpisana pod inv. štev. E 1.

Petek, 13. december 2019

Razstava loških umetnikov v Turčiji

V letu 2020 se v Turčiji obeta razstava članov Združenja umetnikov Škofja Loka z gosti, ki bo nadaljevanje uspešnega večletnega sodelovanja med Loškim muzejem, ZUŠL-om in turškim umetniškim društvom AlarmArt.

Sreda, 27. november 2019

Novo v muzejski trgovini

Bombažna vrečka z motivom iz stripa Lubnik – gora velikanov

V naši muzejski trgovini je od zdaj na voljo bombažna vrečka z motivom iz stripa Gora velikanov: loška pripovedka o nastanku gore Lubnik, ki je sicer izšel ob razstavi Lubnik – gora velikanov. Avtorja risbe sta umetnika Lea Vučko in Damir Grbanović.

Petek, 22. november 2019

Glasbeni grad

Nov pedagoški program za šole in organizirane skupine

Glasbeni grad interaktivno povezuje muzejske pedagoške programe z zbirko slovenskih ljudskih, filmskih in popularnih skladb. Primeren je za oblikovanje šolskega kulturnega dneva, ki ga lahko sestavite iz muzejskih pedagoških programov in dopolnite z glasbeno delavnico Ustvarimo pesem.

Četrtek, 21. november 2019

Odprtje razstave 40+ ... Skozi čas in naprej ...

40 let Združenja umetnikov Škofja Loka

V kapeli Loškega muzeja Škofja Loka smo 20. novembra 2019 z odprtjem razstave 40+ ... Skozi čas in naprej ... slavnostno obeležili 40. obletnico delovanja Združenja umetnikov Škofja Loka (ZUŠL).