Četrtek, 29. november 2018

V Loškem muzeju se je končal večletni projekt restavriranja stenskih poslikav v grajski kapeli

V Loškem muzeju smo uspešno zaključili z večletnim projektom restavriranja stenskih poslikav grajske kapele. Restavriranje, ki ga je izvedel Restavratorski center Zavoda za kulturno dediščino RS, se je začelo leta 2013, ko so bile opravljene prve sonde. Nato so od leta 2014 dalje sledile različne faze vse do zdaj, ko so se odkrili tudi vsi prizori v spodnjem delu kapele.

Torek, 27. november 2018

Prihajajo Izložbe domišljije!

V soboto, 1. decembra 2018, vas že četrtič po vrsti toplo vabimo na odprtje prodajnih razstav Izložbe domišljije v starem mestnem jedru Škofje Loke.

Petek, 9. november 2018

Pogovori z umetniki: Herman Gvardjančič

Utrinki z dogodka

V sredo, 7. novembra, smo v Galeriji Franceta Miheliča v sodelovanju z Založbo Modrijan pripravili še enega v seriji dogodkov Pogovori z umetniki. Tokrat je bil naš gost Herman Gvardjančič.