Torek, 25. september 2018

2. kongres slovenskih muzealcev

Del ekipe Loškega muzeja se je 20. in 21. septembra udeležil 2. kongresa slovenskih muzealcev: Hiperpovezani muzeji: novi pristopi, novi obiskovalci, ki je potekal v Posavskem muzeju Brežice

Sreda, 11. julij 2018

Začenja se celovita obnova strehe Loškega gradu

V ponedeljek, 16. julija 2018 bomo začeli celovito obnovo strehe Loškega gradu. Obnovitvena dela bodo predvidoma potekala 3 mesece. Celotna investicija znaša cca. 500.000 evrov, za projekt obnove strehe gradu pa smo iz različnih naslovov uspeli pridobiti namenska nepovratna sredstva v skupni višini 371.885 €. V času obnove bo zagotovljen nemoten obisk loškega gradu.

Sreda, 20. junij 2018

Sukanje niti modernih umetnikov

16. junija se je v okviru Muzejske poletne noči in 37. Festivala idrijske čipke v idrijskem Filmskem gledališču zgodila premiera dokumentarnega filma Sukanje niti modernih umetnikov, režiserke in scenaristke Rahele Jagrič Pirc. Pri nastajanju filma je sodeloval tudi Loški muzej.