Predstavitve ustvarjalcev in njihovih praks

Portretist in stripar Tit Nešović

Tit Nešović je slikar in oblikovalec, predvsem pa stripar in portretist. Njegovi portreti znanih ali popolnoma anonimnih ljudi kažejo na avtorjevo dovzetnost za raziskovanje obraznih zgodb, skritih pomenov grimas in pogledov.

Prezrti žirovski slikar Igor Dolenc

V Loškem muzeju hranimo likovno delo Igorja Dolenca z motivom omizja trojice kvartopircev. Slika v tehniki olja na platno je nastala leta 1962 in je za umetnika, ki s prvenstveno posveča raziskovanju krajine, dokaj nenavadna.

Loški slikar Janez Potočnik - Januš

Loški muzej v svoji depojski zakladnici hrani pomemben del opusa loškega slikarja Janeza Potočnika - Januša, na katerega je neposredno vplival velikan slovenske likovne umetnosti – slikar Ivan Grohar.

France Mihelič in riba Faronika

Poleg kurenta in nimfe Dafne je v Miheličevem poznem ustvarjalnem obdobju glavni navdih in osrednji motiv riba Faronika, ki dopolnjuje in zaokroža trojico simbolov njegove fantastične umetnosti.

Duhovni intimizem Mojce Pintar

Mojca Pintar spada med zanimivejše likovne osebnosti na Loškem. Svoje likovne zamisli prepričljivo konkretizira, jih v sosledju sklopov vsebinsko-formalno razširja in poglablja, ob tem pa brez sentimentalnosti izpostavlja osebna občutja, ki so arhaična in vizionarska.

Slikarstvo Franceta Pavlovca

Slikar France Pavlovec sodi med vidnejše in najbolj kvalitetne slovenske krajinarje po Ivanu Groharju in Rihardu Jakopiču, nekaj njegovih del hranimo tudi v Loškem muzeju.

Dnevniški zapiski Bogeta Dimovskega

Boge Dimovski je eden vidnejših članov Združenja umetnikov Škofja Loka, ki se v zadnjih treh desetletjih vestno posveča dnevniškim risarskim zapisom. Iz te vsakdanje risarske rutine je spontano, skoraj po naključju nastal dolgoročen projekt, ki obsega preko 30.000 risb.