Ponedeljek, 19. julij 2021
Razstava Nejča Slaparja v Prešernovi hiši v Kranju
V Galeriji Prešernove hiše v Kranju se s svojimi likovnimi deli predstavlja umetnik Nejč Slapar, član Združenja umetnikov Škofja Loka.
Skok na vsebino // Skok na navigacijo
Novičke iz Loškega muzeja Foto: Sašo Kočevar
V Galeriji Prešernove hiše v Kranju se s svojimi likovnimi deli predstavlja umetnik Nejč Slapar, član Združenja umetnikov Škofja Loka.
V sredo, 21. julija 2021, ob 18. uri v Galeriji Ivana Groharja odpiramo novo razstavo vsestranskega likovnega ustvarjalca in člana Združenja umetnikov Škofja Loka Simona Mlakarja To je naše vesolje. Do takrat bo Galerija Ivana Groharja zaprta.
V okviru projekta Crngrob naokrog je nastala nova spletna stran, ki celovito predstavlja cerkev Marijinega oznanjenja v Crngrobu. Ta je za obiskovalce odprta vsako nedeljo od junija do septembra od 16. do 18. ure.
V razstavnem kotičku Fokus na hodniku Loškega muzeja v okviru projekta Naša kuhna predstavljamo medeno pecivo na Loškem. Njegovo izdelovanje je ena od pomembnejših rokodelskih veščin na Škofjeloškem, ki jo danes obvladajo le še posameznice, zato je skrb za ohranjanje te dediščine še toliko večja.
Zahteve po raznovrstnih in sodobnih napravah za gospodinjstvo so se v Jugoslaviji od 50. let dalje postopno večale. Največji proizvodni trg je v teh letih predstavljala Slovenija, med najbolj znane proizvajalce pa je sodila tovarna Iskra.
Julija in avgusta vas vabimo na likovni delavnici v Loškem muzeju in vodenji po čebelarski zbirki v Domu čebelarjev Brode.
Na Loškem gradu se je sredi junija odprla povsem prenovljena Grajska kavarna Škofja Loka, ki jo vodi izkušen barman Anže Tomšič. Kavarna poleg več načinov priprave kave, domačega sladoleda in sladic ponuja tudi širok izbor žganih pijač in koktejlov.
Loški muzej vabi k sodelovanju vse, ki jih veseli delo vodiča v muzeju, predvsem študente in študentke zgodovine, arheologije, etnologije, umetnostne zgodovine in likovne pedagogike. Prijave zbiramo do 8. 8. 2021!
Z julijem podaljšujemo odpiralni čas muzeja ob sredah, ko nas lahko obiščete vse do 21. ure, ob sobotah in nedeljah med 10. in 18. uro pa za obiskovalke in obiskovalce odpiramo tudi Škoparjevo hišo na grajskem vrtu. Vabljeni!
Miklavževanje je bilo 1. junija 2021 vpisano v Register nesnovne kulturne dediščine Slovenije. Kot nosilca enote sta navedena Frančiškanski samostan v Ljubljani in Skupnost fantov in deklet iz Godešiča s skrbnikom in dolgoletnim Miklavžem Borutom Slabetom.